Pátek 29. září 2023, svátek má Michal
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pátek 29. září 2023 Michal
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J56a91n 11R84á59ž

17. 3. 2018 16:10

Naskakovat na rozjetý vlak a dnes těžit konkrétně bitcoin, mi připadá stejně pošetilé, jako byla v roce 1637 koupě cibule tulipánu za 24 vozů s obilím, 8 vepřů, 4 krávy a 1000 liber másla (což byla tehdy tržní cena odrůdy "Místokrál") nebo kupovat honosný dům u golfového hřiště na Floridě koncem roku 2007.. Ne že by cibule tulipánu nějaké vzácné odrůdy nebo nemovitost na Floridě neměla velkou cenou, ale že kupovat jakoukoliv komoditu na značně "přehřátém" trhu, je nesmysl.To, že bitcoin půjde v brzké době cenově nahoru je totiž méně pravděpodobné, než že padne s cenou dolů a to v řádech.

Já bych vytěžil zisk, pozorně delší dobu sledoval co a jak se na trhu s kryptoměnami děje a trpělivě čekal.

1 0
možnosti
Foto

Velmi dobrý článek. R^R^:-) Také to tak vidím.

Jste realistický optimista. R^ To je myslím v tomto případě nejlepší přístup.

Bitcoin byl loni velmi úspěšný: co se týče ceny i počtu aplikací. Vzniklo však příliš mnoho kryptoměn a ico ́s. To se musí vyčistit. Pouze pár jich přežije. Ani není zcela jisté, zda mezi nimi bude bitcoin. I když si myslím, stejně jako Vy, že ano. Člověk, který něco bitcoinů nebo zlomek bitcoinu má, si to musí hlídat a když bude třeba, tak za bitcoiny rychle koupit jinou perspektivnější kryptoměnu. Nebo, jak jste to udělal Vy, na čas z tohoto businessu vystoupit a po očku sledovat, jak se tento business vyvíjí dál.

Koncem minulého roku se bitcoin stal hypem a vznikla bitcoinová bublina. Stejně jako to kdysi bylo u .com. Některé internetové firmy po splasknutí .com bubliny zkrachovaly. Pár jich však zůstalo a vznikly nové velmi úspěšné internetové firmy a firmy, které využívají internet: Google, Amazon atd. Tak to myslím bude i s kryptoměnami.

Silná stránka bitcoinu, o které se často mluvilo a psalo, je, že má matematickým algoritmem omezenou emisi a tudíž bitcoin je deflační měna. Vznikem více než tisíce altů a klonů bitcoinu (bitcoin cash, bitcoin gold, ...) však tato omezená emise bitcoinu v očích publika ztratila na lesku. I když vlastníci btc dostali zdarma stejné množství bch a btg.

Bitcoinová komunita není jednotná. Někteří lidi kolem bitcoin cash (bch) se domnívají a prohlašují, že bch je jediný pravý následovník bitcoinu a ne bitcoin (btc). Toto vše jsou dle mne logické ale řešitelné (i když nikdy ne zcela a definitivně vyřešitelné) problémy.

1 0
možnosti

Kryptoměny si nyní prochází stejným obdobím splasknutých očekávání. Nedokáží zatím to, co se od nich čeká a velkým zásahem bude i počátek regulace, která je zřejmě do určité míry nevyhnutelná.

Zdroj: https://ondrejvacha.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=654363

CO SE OD NICH ČEKÁ????????

0 0
možnosti

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS